niedziela, 23 sierpnia 2015

Obrazy z tkanin

Wiele jest technik tworzenia obrazów. Pierwszą, jaka przychodzi do głowy, to na pewno farby. A tkaniny? Widzieliście obrazy z tkanin? Nie mam jednak na myśli  klasycznych patchworków, a "prawdziwe obrazy" wykonane z wykorzystaniem różnych tekstyliów.
Kiedyś natknęłam się na prace Magdaleny Godawy i ... przepadłam. Zaczęło się od papierowej wikliny. z której tworzy cuda. A potem zobaczyłam obrazy z materiału, szczęka mi opadła na parkiet i dłuuugo ją zbierałam.

1
2

Obrazy z materiału podobają mi się z wielu powodów. Po pierwsze - trzeba mieć niebywały talent, wyczucie kolorów i wyobraźnię, żeby oddać za pomocą skrawków materiałów temat obrazu. Po drugie - fascynuje mnie to połączenie malarstwa z szyciem. I po trzecie - przecie to może być wspaniały, w czystej formie recycling!!!
Oto co jeszcze znalazłam w internetach w temacie  "obrazy z materiału" . Może i Was zachwyci, tak jak mnie. Miłego oglądania, a może zachęci to Was do wypróbowania swoich sił i stworzenia własnego tekstylnego dzieła?

3

4

5
6

7

8
9

10

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10


6 komentarzy:

 1. Ciekawe podejście do sztuki obrazu. Takich tkaninowych jeszcze nie widziałam na żywa, ale trzeba przyznać, że prezentują się bardzo oryginalnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są oryginalne i niepowtarzalne. Bardzo podoba mi się takie potraktowanie tkaniny :)

   Usuń
 2. No to teraz ja zbieram szczękę z podłogi. To jest piękne!!! Ta żaba, widok z polem i ptaszkiem, jabłko... Obłęd! A może Ty spróbujesz?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo bym chciała spróbować, ale po obejrzeniu takich pac - nie śmiem ;). Ale może kiedyś...

   Usuń
 3. Wow, rewelacja. Ale to juz chyba wyższa szkoła jazdy. Patrząc na jabłko... :O Przecieram oczy ze zdumienia!
  http://design-design.weebly.com/
  http://mysia-gotuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie też tak myślę. A TO jabłko jest dla mnie rewelacyjne!!!

   Usuń