niedziela, 11 listopada 2012

Etui na (ładujący się) telefon :)

Ostatnio szperałam w necie w poszukiwaniu pomysłów na recyclig  plastikowych butelek i zaskoczyła mnie ilość wspaniałych pomysłów na przetworzenie tego popularnego śmiecia.  Ponieważ plastikowego surowca wszyscy mamy w nadmiarze - nic tylko trzeba działać i tworzyć :D
Oto jeden z pomysłów.
Myślę, że każdy ma podobny problem: jak podłączyć telefon do ładowania, żeby kabel się nie plątał, ktoś nie nadepnął naszego telefonu a jakiś mały domownik nie zainteresował się wiszącym lub leżącym na ziemi kablem. A do tego, żeby wiszący u gniazdka na kablu telefonik wyglądał po prostu estetycznie. Znacie to? Hmmmm A czy używacie szamponu lub balsamu? J Domyślam się, że tak :D. Zatem surowiec macie w zasięgu ręki.
Tak wygląda mój "Komórkowy trzymacz"


A ponieważ dostałam maila od pewnej niewiasty, którego można streścić następująco: „Kobieto pokaż jakieś „krok po kroku” a nie tylko efekt końcowy. Zatem proszę – zamieszczam mini tutorialik.

Krok po kroku, czyli jak w bajecznie prosty sposób wykonać eko gadżet.
Potrzebujemy: plastikową butelkę np. po balsamie.
Określamy głębokość pojemniczka na telefon oraz szerokość otworu na wtyczkę ładowarki. Zaznaczamy linię, wzdłuż której tniemy butelkę. Ja cięłam nożyczkami, można też użyć ostrego nożyka.
Otrzymane krawędzie szlifujemy papierem ściernym i można zakończyć pracę na tym etapie.


Ja od początku zakładałam, że mój „trzymacz” będzie oklejany, zatem etap szlifowania pominęłam z wrodzonego lenistwaJ.
Czaiłam się ze spróbowaniem techniki decoupage. W końcu stwierdziłam, że oto nadszedł idealny moment. Obejrzałam parę tutoriali i wykonałam małą próbę na plastikowym wiaderku. Efekt był  zadowalający, więc rozpoczęłam ozdabianie „trzymacza”.

Potrzebne materiały: serwetki, papier do decoupagu lub zwykły papier ze wzorem , który chcemy wykorzystać, nożyczki, klej (ja kupiłam specjalny klej do decoupagu), lakier (białko jaja, akryl), pędzelki.


Przygotowuję kawałki papieru, którymi chcę ozdobić „trzymacza”. Jeśli wykorzystujecie zwykły papier ( tak jak ja), to przed przyklejeniem trzeba go parę minut moczyć w wodzie, a następnie wysuszyć ręcznikiem papierowym.


Nakładam za pomocą pędzelka klej na papier 


i nakładam kawałki papieru na plastikPo wyschnięciu kleju czas na lakierowanie.
Za pomocą pędzelka nakładam lakier.

 Technika decoupagu polega na tym, że nie jest wyczuwalna granica pomiędzy naklejonym papierem a powierzchnią przedmiotu. Nie zależało mi na aż takim efekcie, zatem polakierowałam mój Eko gadżet tylko pięć razy. Każdy następny raz dopiero po wyschnięciu poprzedniej warstwy.

Jest to chyba najbardziej podstawowy rodzaj decoupage. Nie jest trudny, a efekt…. oceńcie sami:
1 komentarz:

  1. Genialne i proste do wykonania! Dzięki za tutorial, z pewnością wykorzystam! :)

    OdpowiedzUsuń