niedziela, 24 marca 2013

Jajowe dekoracje


Wiosna, Wielkanoc.... czas przystroić mieszkanie. Najlepiej w klimacie jajowym. W zeszłym roku miałam stroik z kolorowych pisanek,w tym roku trochę bardziej saute, naturalnie i minimalistycznie.

jaja świąteczne wielkanocne
 


 Jak ozdobić pisanki - krok po kroku


Co potrzebujemy:
- wydmuszki i kawałki skorupek jaj
- sznurek + igła do przewlekana
- piórka
- klej

Wydmuszki i kawałki skorupek oczywiście myjemy i osuszamy. Można też pomalować na różne kolory farbkami lub barwnikami do jaj.Jajo pierwsze "skorupkowe":
Wybieramy wydmuszkę i skorupki do naklejania w największym kontraście kolorystycznym, np: ciemna wydmuszka i białe kawałki skorupek. Łamiemy skorupki na małe kawałeczki i naklejamy za pomocą zwykłego kleju biurowego na wydmuszkę. Można pooklejać równomiernie całe jajo, można wyklejać wzorki - wybór należy do Ciebie.Jaja "sznurkowe":

Naklejamy sznurek na wydmuszkę i gotowe.Jajo mieszane "skorupkowo - sznurkowe":

Jak sama nazwa wskazuje - naklejamy i kawałki skorupek i sznurek.
Gotowe pisanki nawlekamy na sznurek. W wybranych miejscach wiążemy supełki, żeby jaja się nie przesuwały. Taką wielkanocną ozdobę można powiesić np. w oknie. Miejsce idealne dla posiadaczy małych, szybko przemieszczających się na czterech lub dwóch kończynach pociech. U mnie ustawianie dekoracji do metra nad podłogą odpada - zostałyby poddane próbie wytrzymałości przez mojego pierworodnego. Na pierwszym zdjęciu wiać próbę unicestwienia przygotowanych przez mnie elementów dekoracji - ta mała łapka bardzo chciała dosięgnąć wydmuszki :) ....

4 komentarze: