piątek, 3 lipca 2015

Sypialnia - inspiracje

Czeka nas odświeżenie sypialni. Sypialnia była pierwszym pomieszczeniem w  naszym mieszkaniu, które było "wykończone". Wszystko do siebie pasowało i na tamtą chwilę byłam bardzo z niej dumna. Brązy i naturalne kolory: drewno (meble), naturalna wełna ( wykładzina), rafia ( lampa) + pomarańczowy akcent. Ten "akcent" szybko nam się odwidział i pomarańczowe zasłony zostały pośpiesznie usunięte. Na ich miejsce miały zawisnąć inne... i te inne tak już się wieszają ponad rok z hakiem ;). W międzyczasie miejsce sosnowej komody zajęło dziecinne łóżeczko, potem łóżeczko powędrowało do drugiego pokoju. Teraz postanowiliśmy: musimy zrobić porządek z tym pomieszczeniem, bo jest w nim tak okropnie, że się aż oczu po przebudzeniu nie chce otwierać :(. Nie żeby pozostałe pomieszczenia były już "wykończone na tip top" - patrz łazienka, ale plan na lato 2015 to "Projekt Sypialnia". Zresztą powróci małe łóżeczko ;), więc zmiany i tak muszą nastąpić.
Zapraszam do obejrzenia kilku inspiracji w sypialnianym klimacie. Może i Wam coś się spodoba.

Nasze wytyczne:
- sypialnia jest mała, a musi pomieścić: łóżko, łóżeczko, komodę/szafę/bieliżniarkę, stolik nocny, półkę
- kolory: błękity, szarości, mięta, biel, drewno. Brakuje mi jeszcze jakiegoś KOLORU.... czegoś do kontrastu, takiej "wisienki na torcie", jak znajdę to Wam powiem :)
- styl: oscylujemy wokół klimatów marynistycznych i ocieplonego scandi
- ekonomicznie - no tak... ta materialna "wytyczna" wynika z czystego rozsądku, ale i z faktu, że polubiliśmy szperanie, szukanie okazji, zakupy na targach staroci i odnawianie starych rzeczy.

Kompromisy...
Wiadomo, że gdzie dwie osoby, tam przynajmniej dwie opinie na dany temat. Na naszym przykładzie mogę powiedzieć: gdzie dwie osoby, tam dziesięć pomysłów ;). Ja lubię komody z szufladami, małżonek woli szafki. Mnie podobają się zagłówki z surowych dech lub ze starych palet. Małżonek nie dopuszcza opcji zmiany zagłówka. Takie życie...

Parę sypialni - tak poglądowoZacznijmy od okien. Chyba zdecydujemy się na białe, lekkie zasłony, ale opcji jest więcej

Zagłówek, szczyt łóżka. Jak już wspomniałam podoba mi się zagłówek z desek. Opcją kompromisową jest drewniana półka nad łóżkiem...
Jeśli nie okazały zagłówek to może być chociaż półka

 Coś dla lubiących czytać


Dobry pomysł na wykorzysta nie każdej przestrzeni


Projekt DIY


zagłówek i półka


Warto też pomyśleć o ozdobieniu ścian. Grafika i obrazy


W małym mieszkaniu i w małym pokoju ważne jest aby dobrze wykorzystać każdą przestrzeń do przechowywania. W sypialni można postawić szafę, komodę, ale można też pokusić się o pojemniki pod łóżkiem, czy wybudowanie podestu na łóżko, który będzie jednocześnie wielkim schowkiem. 

 
Nawet stolik nocny może służyć do przechowywania


I miejsce na biżuterię, np w otwieranym lustrze

 Na koniec część sypialni, której najbardziej się już nie mogę doczekać - kącik dla malucha. Skoro sypialnia w stylu marynistycznym, to maluch też może mieć marynarski kącik


trochę dekoracji w klimacie
Wszystkie powyższe zdjęcia oraz inne inspiracje do sypialni możecie znależć na tulipanowcowym PintereścieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz