czwartek, 13 października 2016

Jak zrobić indiańską opaskę


Ten post mógłby mieć też tytuł "Jak zrobić indiańską opaskę - indiańskie urodziny cz.1". Ponieważ opaskę przygotowałam specjalnie dla mojego synka na jego pierwsze urodziny. 
Jak ten czas szybko leci, dopiero co byłam w ciąży, pamiętam szaloną jazdę na porodówkę ;).... Pamiętam jak po raz pierwszy tuliłam maleńkiego Kubusia, a teraz Kuba tupta po całym mieszkaniu i pokrzykuje: Ma-ma, ma-ma, ma-ma-maaaaa!". Parę dni temu skończył roczek i świętowaliśmy jego pierwsze urodziny. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie przygotowała tematycznych dekoracji. Mam nadzieję, że za parę lat, jak będzie oglądał swoje zdjęcia to ucieszy się, że miał "indiańskie urodziny", w każdym razie jego starszy brat wykrzyknął "Ja też takie chcę!"

urodziny w stylu boho pióra

Dla solenizanta powstała indiańska opaska na głowę. Myślę, że taka opaska będzie fajnym prezentem dla każdego dziecka nie tylko na urodziny. Zapraszam Was na tutorial "Jak zrobić indiańską opaskę". Ja użyłam materiałów, które znalazłam w domu, równie dobrze filc możecie zastąpić materiałem, a same piórka mogą być z papieru. Nasze pióra to pamiątka z wakacji, kto śledzi tulipanowcowego facebook'a, to widział aranżację komody z wykorzystaniem tych skarbów. Kolorowy filc dostałam od mamy, która powiedziała "Ty na pewno coś z tego zrobisz", no pewnie - dzięki mamo :*

Jak zrobić indiańską opaskę

Materiały:

- kolorowe filce 
- pióra
- klej do tkanin lub inny
- nożyczki
- nici
- gumka
- papier na szablonZ szarego filcu wycinam pasek o szerokości 10 cm i składam go na pół


Zszywam przepaskę wzdłuż czterech krawędzi ściegiem zygzakowym 


na krótszych krawędziach wszywam gumkę 


Ustalam wielkość "strzałek", które przykleję na opasce. Z kolorowych filców wycinam "strzałki" i kółko według papierowego szablonu.


Bardzo przyjemna część tworzenia - ozdabiam opaskę. Przykleiłam strzałki i kółko do opaski klejem do tkanin.


Początkowo w opasce miało być więcej piórek, ale stanęło na jednym kolorowym piórku... przecież to dla małego Indianina ;)Mój mały Indianin w opasce wygląda przeuroczo, i nie żebym była nieobiektywna ;)

urodziny przyjęcie boho

Na pierwszym zdjęciu widzicie zajawkę kolejnych wpisów o tematyce urodzinowej. Już niedługo ciąg dalszy dekoracji w stylu indiańskim - do zobaczenia!

Pozdrawiam,
Mako


2 komentarze:

  1. pomysł super:) Mam nadzieję, że nikogo nie oskalpował:)haha

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na razie nie skalpuje...tylko wyrywa mi włosy garściami ;)

      Usuń